Strona główna
geanta piele vintage
 
Inwestycje w infrastrukturę drogową były tematem konferencji, która odbyła się w Łańcucie 3 czerwca 2023 r. 
Ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju dróg na Podkarpaciu i w powiecie łańcuckim. Oddana dwa lata temu obwodnica służy mieszkańcom Łańcuta. Kolejna inwestycja to wschodnia obwodnica miasta, której prace są już mocno zaawansowane. Jej koszt to 80 mln zł. Jest to inwestycja potrzebna i oczekiwana, łącząca węzeł autostradowy z drogą nr 94.
Dzięki tym inwestycjom Łańcut zyskuje niemalże pierścień rozwiązań komunikacyjnych, które odciążają centrum Łańcuta. Pięknego, atrakcyjnego turystycznie miasta, które stanie się teraz bardziej komfortowe dla mieszkańców.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że resort infrastruktury spełnia oczekiwania lokalnych społeczności w kontekście poprawy rozwiązań komunikacyjnych. Inwestycje w Łańcucie - takie jak obwodnica czy tunel pod magistralą kolejową - pokazują, że dotrzymujmy słowa. Takich inwestycji oczekują mieszkańcy i my te oczekiwania spełniamy.
Po zakończeniu konferencji prasowej, uczestnicy udali się na teren inwestycji polegającej na budowie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Łańcucie.

sejm logo s

logo pis

powiat lancut