Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemSpadaj has a deprecated constructor in /home/users/posel/public_html/kazimierzgolojuch.pl/plugins/system/spadaj/spadaj.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/posel/public_html/kazimierzgolojuch.pl/plugins/system/spadaj/spadaj.php:17) in /home/users/posel/public_html/kazimierzgolojuch.pl/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 22
O mnie
O mnie

Kazimierz Gołojuch ma 54 lat. Z wykształcenia mgr inż. mechanizacji rolnictwa - studia wyższe w Krakowie na Wydziale Techniki i Energetyki Rolnictwa Akademii Rolniczej. W czasie studiów zdobywał doświadczenie zawodowe na praktykach w Szwajcarii i Niemczech. Ukończył również podyplomowe studia z europeistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Doświadczony parlamentarzysta Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zaangażowany w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 2004 roku jest prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej a w latach 2014-2017 był Przewodniczącym Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. W pracy Sejmowej pracuje w Komisjach ds. Unii Europejskiej oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest członkiem Grup oraz Zespołów Parlamentarnych (jest m.in. przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Polski Wschodniej, wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło-Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, skarbnikiem Parlamentarnego Zespołu Strażaków, przewodniczącym Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej oraz przedstawicielem Delegacji Parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy).

Wspiera Polaków mieszkających na Wschodzie, m.in. poprzez współpracę z Fundacją Semper Fidelis na rzecz Archidiecezji Lwowskiej. Aktywnie działa na rzecz rozwoju Podkarpacia, wspierając samorządowców w ich staraniach, a także wspiera rolników w walce o zdrową żywność, sprzeciwiając się wprowadzeniu GMO, m.in. współpracując ze Związkiem Stowarzyszeń Podkarpacką Izbą Rolnictwa Ekologicznego. Biegle włada językiem niemieckim, zna gospodarkę i stosunki panujące w krajach niemieckiego obszaru językowego. Zarówno w pracy samorządowej jak i parlamentarnej przede wszystkim kieruje się takimi wartościami jak poszanowanie godności drugiego człowieka, ale również uczciwe i sprawiedliwe podejście do spraw Polski i Podkarpacia.