Strona główna
geanta piele vintage

3 marca 2023r. odbyło się w Starostwie Powiatowym w Łańcucie spotkanie z Panią Małgorzatą Jarosińską-Jedynak Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w którym uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu łańcuckiego, powiatów sąsiedzkich oraz przedsiębiorcy z powiatu łańcuckiego. W spotkaniu, w którym prezentowane były programy wspierające przedsiębiorczość brali również udział przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trakcie spotkania przedstawione zostały możliwości pozyskania środków z budżetu unijnego w perspektywie 2021-2027.

💬 W perspektywie finansowej 2021-2027 Polska otrzyma rekordowe 76 mld euro, a samorządy i przedsiębiorcy pozostaną głównymi beneficjentami #FunduszeUEpowiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas spotkania z przedstawicielami #JST i #biznes z terenu powiatu łańcuckiego.
#JST będą mogły wykorzystywać środki unijne do współfinansowania projektów z wielu dziedzin, w tym infrastruktury:
🔹 transportowej (drogi wojewódzkie, drogi lokalne),
🔹 społecznej (edukacja, ochrona zdrowia),
🔹 wodno-kanalizacyjnej i opadowej.
Samorządy będą mogły realizować przedsięwzięcia również z zakresu rynku pracy, informatyzacji, OZE czy turystyki.
Wiceminister podkreśliła, że w budżecie unijnym na lata 2021-2027 wsparcie innowacyjności i rozwoju konkurencyjności polskiego sektora przedsiębiorczości uwzględniono w trzech programach krajowych:
🔹 Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki #FENG,
🔹 Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej #FEPW,
🔹 Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy #FERC,
a także w programach regionalnych.
 

sejm logo s

logo pis

powiat lancut