Strona główna
geanta piele vintage
Bardzo dobra wiadomość dla Powiatu Łańcuckiego, a także wielu podkarpackich gmin ‼️ 👍 Powiat Łańcucki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotę 3 800 000 zł ❗Przedmiotem wspieranej inwestycji jest „Przebudowa i wyposażenie obiektów oświatowych Powiatu Łańcuckiego, wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg wewnętrznych”. Planowana jest kompleksowa przebudowa zabytkowego budynku na potrzeby oświatowe wraz z wykonaniem parkingów i modernizacją dróg na potrzeby Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Pieniądze przeznaczone zostaną także na przebudowę i wyposażenie budynku Zespołu Placówek Oświatowych przeznaczonego na Schronisko Młodzieżowe/Bursę Szkolną/Izolatorium.
✅ Udało się doprowadzić do tego, że nasz rząd wesprze dużymi pieniędzmi lokalne inwestycje, które są bardzo wyczekiwane przez Mieszkańców. Dzięki temu powstanie wiele bliskich ludziom i ich potrzebom inwestycji, takich jak m.in. w gminach:
👉 Markowa - przebudowa zabytkowego Domu Ludowego w Markowej
👉 Żołynia - budowa części magistrali tłocznej, która połączy system kanalizacji sanitarnej gminy z oczyszczalnią ścieków dla miasta Łańcuta.
✅ To kolejne wsparcie rządu dla Mieszkańców Ziemi Łańcuckiej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera lokalne inwestycje! To one dają impuls do rozwoju całego kraju i naszego regionu. Już miliardy złotych trafiły do polskich samorządów w całej Polsce w ramach RFIL, czyli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. RFIL to wsparcie dla wszystkich samorządów w kraju, ale też szczególna pomoc dla gmin, które ucierpiały wskutek pandemii. W sumie, razem z dofinansowaniem dla gmin z terenu Powiatu Łańcuckiego, do Mieszkańców Ziemi Łańcuckiej trafi 4,8 mln zł.

sejm logo s

logo pis

powiat lancut