Strona główna
geanta piele vintage

23 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP pod patronatem posła na Sejm Kazimierza Gołojucha oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego. Konkurs ma na celu pogłębianie wiedzy oraz angażowanie się w sprawy społeczne i aktywność obywatelską.

 

Gośćmi konkursu byli: Posłowie na Sejm RP Kazimierz Gołojuch i Piotr Uruski, Jan Mrowiński – Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, Łucja Iwaniec – Naczelnik Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, Bogdan Romaniuk – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Adam Krzysztoń – Starosta Łańcucki, Stanisław Panek – Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego, Krystyna Gruca – Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Łańcuckiego oraz nauczyciele – opiekunowie uczestniczącej w rywalizacji młodzieży. Do uczestników zwrócili się również Pan Poseł na Sejm Kazimierz Gołojuch oraz Pan Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń zachęcając ich również do interesowania się funkcjonowaniem państwa, jego instytucji oraz aktywne angażowanie się w działalność publiczną i być może w przyszłości uzyskanie mandatu poselskiego. Konkurs rozpoczął się od wykładu i pokazu multimedialnego dotyczącego historii i funkcjonowania polskiego parlamentu oraz sposobu stanowienia ustaw. Przeprowadzili go pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu Alicja Gołuchowska i Ireneusz Nowak. Następnie uczniowie rozwiązywali pytania konkursowe, które zostały ocenione przez komisję.

 

Zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Sejmie zostali:
- Maksymilian Wojnar z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie – I miejsce
- Karol Saj z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie – II miejsce
- Marcin Jucha z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni – III miejsce.

 

Podsumowaniem konkursu było rozdanie przez Pana Posła Kazimierza Gołojucha nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczniów i ich opiekunów. Żegnając uczestników konkursu i gości, Pan Dyrektor Marek Miezin podziękował za udział w rywalizacji oraz zaprosił na kolejne imprezy, które będą odbywać się w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

sejm logo s

logo pis

powiat lancut