Strona główna
geanta piele vintage

 

 

M. CEO Jean-Noël Reynaud

MARIE BRIZARD WINE & SPIRITS

19 BOULEVARD PAUL VAILLANT COUTURIER

94200 IVRY SUR SEINE

FRANCE

 

 

Zwracamy się do Pana w związku z informacją na temat planowanego przeniesienia
80 % produkcji Fabryki Wódek „Polmos” w Łańcucie. De facto może to oznaczać likwidację Fabryki.

Historia gorzelnictwa w Łańcucie sięga drugiej połowy XVIII wieku. Rozwój fabryki wódek
i tradycji gorzelniczych na ziemiach łańcuckich był mocno związany z rodziną Potockich. To za ich czasów łańcuckie wyroby zyskały w opinii specjalistów miano najlepszych w kraju.

Tradycje gorzelnicze podtrzymuje również w chwili obecnej „Polmos” Łańcut, produkując jako jedyna fabryka w Polsce znakomite rosolisy, ale i dobrej jakości alkohole wysokoprocentowe. Planowane ograniczenie działalności związane z przeniesieniem produkcji wódki Krupnik
do Starogardu Gdańskiego jest dla fabryki przynoszącej zyski czymś niezrozumiałym. Należy podkreślić, że łańcucki zakład znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Pracownicy obawiają się, że jest to droga do całkowitej likwidacji zakładu, gdyż obniżenie produkcji o blisko 80% wpłynie na rentowność fabryki i pociągnie za sobą zwolnienia w 159 osobowej załodze.

Władze samorządowe- Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe
w Łańcucie oraz Urząd Miasta w Łańcucie pracują nad przygotowaniem szeregu rozwiązań, które mają zagwarantować dalszą produkcję w fabryce „Polmos Łańcut”, będąc korzystnymi zarówno dla właściciela fabryki jak również dla całej społeczności Łańcuta i Powiatu, która jest zainteresowana utrzymaniem miejsc pracy w regionie.  

Jako przedstawiciele polskiego parlamentu jesteśmy zaniepokojeni planowaną de facto likwidacją fabryki „Polmos” w Łańcucie. Deklarujemy jednocześnie pełną otwartość i wolę współpracy
z właścicielem zakładu w celu utrzymania obecnego zatrudnienia w Łańcucie i rozwoju firmy w oparciu o tradycje związane z produkcją alkoholi w Łańcucie.

 

 

  Z poważaniem

Parlamenatrzyści Województwa Podkarpackiego

 

sejm logo s

logo pis

powiat lancut