Strona główna
geanta piele vintage
 
15 sierpnia 2022 r. w Husowie odbył się Archidiecezjalny Festiwal Wdzięczności Złote Kłosy 2022, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs kulinarny "Bitwa Regionów". Rywalizowało 8 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łańcuckiego i leżajskiego.
W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazała się:
- Apetyczna i klasyczna, chrupiąca z zewnątrz i soczysta w środku kaczka lasowiacka podana z sosem żurawinowym wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Judaszówce.
II miejsce – zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawce – prezentując "Żurek staropolski".
III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku Dolnym – prezentując "Gołąbki z kaszą gryczaną i tartymi ziemniakami polane sosem grzybowym".
Poseł Kazimierz Gołojuch podziękował Paniom za wielką i ciężką pracę dla naszych małych ojczyzn i społeczności lokalnych. KGW są świetnym sposobem na integrację lokalnych społeczności. Koła promują swoje miejscowości. Z uwagi na zaangażowanie w rozwój miejscowości na terenie których działają są również szkołami społeczeństwa obywatelskiego. Podziękował za pielęgnowanie polskiej tradycji, ale i łączenie jej z nowoczesnością oraz za podtrzymywanie lokalnego dziedzictwa, także tego kulinarnego. Konkurs Bitwa Regionów to przepiękne świadectwo bogactwa kulturowego i społecznej energii, jakimi może szczycić się współczesna polska wieś.
 
              

 

sejm logo s

logo pis

powiat lancut